Severní ostrov II a australské intermezzo (5.6.-10.7.2015)

Narozeniny v Austrálii (5.6.-9.6.2015)

Chtělo tomu, že kamarád Jarda, který má narozeniny skoro stejný den jako já, se zrovna nacházel v Austrálii. Tak jsme se rozhodli je oslavit společně, krátkým cestováním v okolí Brisbane a Gold Coast.

Northland a NP Coromandel (30.6.-4.7.)

Po návratu z Austrálie a následně Království Tonga jsme zamířili na Cape Reinga „nejsevernější“ bod Severního ostrova (uvozovky protože nejsevernější bod je asi třicet kilometrů východněji a špatně dostupný). Na úplný sever jsme se nevydali pouze kvůli nějakému zeměpisnému bodu, ale taky kvůli nejvyšším stromům Kauri (Daramoň jižní) a velkým písečným dunám Te Paki P1150460-1900x988
Když jsme měli sever projetý, vydali jsme se do národního parku Coromandel, který všichni opěvují. Nám se taky líbil, ale vzhledem k ročnímu období (zima) jsme z něj tak úplně odvaření nebyli. A tak jsme už po dvou dnech směřovali na jih do termálních oblastí okolo Taupa. 

Taupo a Thermal Wonderland (10.7.)

Po návštěvě Coromandelu jsme si dali od cestování na týden klid a woofovali jsme u jedné rodiny (práce za ubytování a jídlo 3 – 4 hod denně). Následující kroky směřovali do termální oblasti okolo měst Rotorua a Taupo. Zde jsme udělali největší zastávky v termálním parku Thermal Wonderland a termálním bazénku Butchers pool (který je zatím neoběvený turisty).

Autor: Michal