Přejezd na severní ostrov (22.5.-3.6.2015)

Marlborough Sounds (22.-27.5.2015)

Po 12 dnech prostříhávání a navazování vína přišlo na řadu opět cestování.  Vyrazili jsme na pár dní prozkoumávat Merlborough Sounds před odjezdem na Severní ostrov. 

Národní park Tongariro (29.-30.5.2015)

Do odletu do Austrálie zbývalo 7 dní a předpověď nevěštila nic dobrého. Pouze okolo NP Tongariro vypadlo, že bude jeden den rozumně, tak jsme chtěli vylézt alespoň na horu Osudu z Pána Prstenů Mt. Ngauruhoe 2287 m n.m. Bohužel krásné počasí z rána nevydrželo a drápat se do kopce v mlze kvůli výhledům, cenu nemělo. Tak jsme dali alespoň oběd v sedle nad Jižním kráterem a cestou dolů přemýšleli co se zbývajícími čtyřmi dny. 

Kaweka (31.5.-3.6.)

Vymysleli jsme přejezd do oblasti Kaweka Range, kde má být alespoň jeden den hezky a zbytek dní strávíme v termálních bazéncích. Nohy nás sice po Tongariru trochu bolí, ale dáváme to a další den ráno vyrážíme na kopec Kaweka 1724 m n.m. Počasí je celou dobu OK, ale když vyjdeme na vrchol příjdou mraky i vítr a my máme po výhledech. Marťa sice protestuje, že můžeme třeba hodinku zkusit počkat jestli se to nezmění. Nicméně uspěji, když vysvětlím, že teď je ji teplo z výstupu, ale za chvíli by promrzla (cca -5°C a vítr 40km/h). Bohužel po cca hodině sestupu mraky mizí a já to mám až do večera na talíři. Další dny trávíme užíváním pohody a aklimatizací na Austrálii a Tongu v termálních bazéncích Mangatutu Hot Springs a Mangatainoka Hot Springs.

Autor: Michal